Yhdistykset

Ampun 4H-yhdistys
Keskustie 15, 07560 Pukkila
p. 0400 418 761
ampu@4h.fi
www.ampu.4h.fi
Ampun 4H myös Facebookissa

Askolan-Pukkilan riistanhoitoyhdistys
Seppo Teränen
p. 0500 559 969

Askolan-Pukkilan-Myrskylän sotainvalidit
Kari Strömmer
p. 040 551 1800

Eläkeliiton Pukkilan yhdistys
Osmo Mikkola
p. 050 589 7279
osmo.mikkola4@pp.inet.fi
kotisivut

Itä-Uudenmaan kylät
www.ita-uudenmaankylat.fi

Kanteleen krossarit ry
Jari Luoto
p. 050 33 22 848
jaril@kanteleenkrossarit.net
Jari Perttilä
p. 0400 493 153
jarip@kanteleenkrossarit.net
Markus Klemettilä
p. 0400 983 577
markus@kanteleenkrossarit.net

Kanteleen maatalousnaiset
Terhi Yrjänä
p. 040 525 7865

Kanteleen metsästysyhdistys ry ja kalastuskunta
Seppo Rentola/metsästysyhdistys
p. 041 502 1430
Keijo Eskola/kalastuskunta
p. 050 323 7163
kotisivut

Kanteleen nuutit ry
Helka Laaksonen
p. 050 549 7965

Kanteleen nuorisoseurantalo
Nuuttipolku, 07565 Kantele
kts. KANTELEEN NUUTIT ry.

Karjalan liitto
Pukkilan karjalaiset ry.
Jorma Hiltunen
p. (019) 627 022
www.karjalanliitto.fi

Keski-Uudenmaan allergia- ja astmayhdistys
kotisivut

LC Askola-Pukkila
Raine Keskipasma
p. 0400 492 260
kotisivut

Lähteenmäen kalastuskunta
Seppo Viljanen
p. (019) 625 054
p. 040 723 510

Metsänhoitoyhdistys
Pukkilassa muut paitsi Torppi ja Savijoki
Markku Heinonen
p. 0400 495 367
markku.heinonen@uusimaa.mhy.fi
Torppi ja Savijoki
Kari Seppälä
p. 0400 207 850
kari.seppala@uusimaa.mhy.fi
www.mhy.fi/uusimaa

MLL
Mannerheimin Lastensuojeluliiton Pukkilan paikallisyhdistys
Petra Kosonen
p. 050 410 8098
Uintivuorot
Paula Mölsä
p. 040 635 3111
mllpukkila@hotmail.fi
kotisivut

Myrskylän ymp.ammattiautoilijat ry
Auno Nurmi
p. 0400 842 656

Pukkilan erämiehet ry
Heikki Majakallio
p. 040 545 6907
heikki.majakallio@pp.inet.fi

Pukkilan kulttuuriyhdistys
puheenjohtaja Markus Kalliokivi
p. 041 310 0981
mkkalliokivi@windowslive.com
pukkilankulttuuriyhdistys.fi

Pukkilan maamiesseura ry
Mauno Jäppilä
p. 040 576 8255

Pukkilan Maatalousnaiset
Ulla Majakallio
p.  019 625 069
Astiavuokraus:
Ulla Majakallio tai
Leena Roine
p. 040 567 3015
Monipuolinen 200 hengen kahvi- ja ruoka-astiasto

Pukkilan Maataloustuottajat ry
Päivi Rusila-Haakana
p. 0500 936 274
pukkilantuottajat@gmail.com

Pukkilan Martat ry.
Ene Korhonen
p. 0400 218 808
ene.korhonen@pp.inet.fi
pukkilan@marttayhdistys.fi
kotisivut

Pukkilan moottoriurheilijat ry
Sari Myyryläinen
p. 044 525 0050
Uintivuorot
Aki Viljanen
p. 050 339 7763
www.pukmu.fi

Pukkilan nuorisoseura ry
Ida Clewer
p. 040 867 3846
kotisivut

Pukkilan partio ry
Esa Seppälä
p. 040 566 1525
esa.seppala@pp2.inet.fi

Pukkilan Sotaveteraanit ry
Arto Luoma
p. 0400 871 822
arto.luoma@kolumbus.fi

Pukkilan Vesa ry
Marko Lindgren
p. 0400 357 855
www.pukkilanvesa.fi

Pukkilan VPK
Hannu Homma
p. 0400 757 486

Pukkilan yrittäjät ry
Minna Järvenpää
p. 040 742 1999
minna@laatulukko.fi
kotisivut

Päijät-Hämeen eläinsuojeluyhdistys
kotisivut

Raittiusseura savijoen Pilke IV. ry
Ilpo Homma
p. 0400 942 241
Seurantalo
p. 040 580 2623

Raittiusseura Torpinkylän Riento VIII. ry
Markus Kalliokivi
p. 0400 242 968

Rientola – Torpinkylän Raittiusseurantalo
Mäntsäläntie 551, 07550 Torppi
Markus Kalliokivi
p. 041 310 0981
rientola@hotmail.com

Savijoen maatalousnaiset
Taina Mäenrinta
Hommantie 409, 07560 Pukkila
p. 040 503 1647
Anneli Keskipasma
Hautjärventie 183 B, 07560 Pukkila
p. 0400 930 802
astioiden, keittimien ja pöytäliinojen vuokraus

Savijoen metsästysyhdistys ry
Henri Keskipasma
Hautjärventie 183 A, 07560 Pukkila
p. 040 589 1978

Savijoen raittiusseurantalo
Seuratalontie 51, 07560 Pukkila
Ilpo Homma
p. 0400 942 241

Suomen Punaisen Ristin Pukkilan osasto
Maija-Liisa Sihlman
p. 040 718 3127
maijasihlman@luukku.com
facebook
kotisivut

Syvänojan kalastuskunta
Juha Salonen
p. 0400 610 045

Toimela – Pukkilan Nuorisoseurantalo
Veteraanitie 9, 07560 Pukkila
Piritta Ahl
p. 040 769 5280

Torpinkylän metsästysyhdistys ry
Kai Siven
p. (019) 627 110
p. 0400 986 756

Uudenmaan keliakiayhdistys ry
Runeberginkatu 15 A1, 00100 Helsinki
uudenmaankeliakiayhdistys@outlook.com
www.uusimaa.keliakiayhdistys.fi

Vihreä verkko ry
Susanna Salokannel
p. 045 650 8202
www.vihreaverkko.fi