Yhteystiedot

Viralliset ilmoitukset ja kuulutukset ilmoitetaan sähköpostitse osoitteeseen 
palvelupiste@pukkila.fi 

Pukkilan kunnan virallinen ilmoitustaulu sijaitsee Hyvinvointikeskus Onnissa, Onnin palvelupiste, Onnintie 3. Koko ilmoitusmateriaali on nähtävillä palvelupisteen aukioloaikoina ma – to klo 9 – 14.

Mikäli haluat kuulutuksen näkyviin kunnan www-sivuille, lähetä sähköpostia osoitteeseen  kotisivut@pukkila.fi

Yleishallinto

Kunnanjohtaja

Juha Myyryläinen

Puhelin 040 530 8595

Sähköposti juha.myyrylainen@pukkila.fi

Toimistosihteeri

Mirva Assinen

Puhelin 040 864 3860

Sähköposti mirva.assinen@pukkila.fi

Laskentasihteeri

Pirjo Leikkola

Puhelin 040 864 3864

Sähköposti pirjo.leikkola@pukkila.fi

Toimistovirkailija

Anita Lipsanen

Puhelin 040 180 0916

Sähköposti anita.lipsanen@pukkila.fi

Palveluohjaaja, etsivä nuorisotyöntekijä

Iiro Soikkeli

Puhelin 040 668 3095

Sähköposti iiro.soikkeli@pukkila.fi

Tiedottaja/HR-kehittäjä

Leena Kapanen

Puhelin 040 145 3766

Sähköposti leena.kapanen@pukkila.fi

Nuoriso- ja vapaa-ajan toiminnanohjaaja

Piritta Ahl

Puhelin 040 580 4231

Sähköposti piritta.ahl@pukkila.fi

Liikunnanohjaaja

Ida Clewer

Puhelin 040 183 8538

Sähköposti ida.clewer@pukkila.fi

Senioritoiminnan ohjaaja

Marjo Sundström

Puhelin 040 770 7054

Sähköposti marjo.sundstrom@pukkila.fi

Tekninen toimi

Tekninen johtaja

Timo Krigsman

Puhelin 040 524 4147

Sähköposti timo.krigsman@myrskyla.fi

Rakennustarkastaja

Antti Ikonen

Pukkilassa keskiviikkoisin klo 13–15

Puhelin 0400 841 151

Sähköposti antti.ikonen@askola.fi

Ympäristönsuojelusihteeri

Tommi Maasilta

Pukkilassa sopimuksen mukaan

Puhelin 040 763 9420

Sähköposti tommi.maasilta@askola.fi

Aluearkkitehti

Pertti Österman

Pukkilassa parillisten viikkojen keskivikkona klo 9–15

Puhelin 0400 548 9936

Sähköposti pertti.osterman@askola.fi

Kiinteistönhoitaja

Ari Koistinen

Puhelin 040 820 0626

Sähköposti ari.koistinen@myrskyla.fi

Kiinteistönhoitaja

Lasse Haaranen

Puhelin 0400 268 829

Sähköposti lasse.haaranen@myrskyla.fi

Puutarhuri

Miika Salovaara

Puhelin 040 635 9515

Sähköposti miika.salovaara@myrskyla.fi

Kirjasto

Kirjastonhoitaja

Päivi-Tuulikki Rossi

Puhelin 0400 320 787

Sähköposti paivi-tuulikki.rossi@myrskyla.fi

Kirjastovirkailija

Jaana Selin

Puhelin 040 864 3862

Sähköposti jaana.selin@myrskyla.fi

Kirkonkylän koulu

Rehtori

Anne Leppäkoski

Puhelin 040 552 4074

Sähköposti anne.leppakoski@pukkila.fi

Koulusihteeri

Heidi Karhu

Puhelin 040 541 7727

Sähköposti heidi.karhu@pukkila.fi

Opettaja, pienryhmä 1

Taina Väistö

Puhelin 0400 633 168

Sähköposti taina.vaisto@pukkila.fi

Opettaja, pienryhmä 2

Eeva Lydecken

Puhelin 040 6608498

Sähköposti eeva.lydecken@pukkila.fi

Erityisopetus

Merja Jyrkilä

Puhelin 040 554 7414

Sähköposti merja.jyrkila@pukkila.fi

Esiluokanopettaja

Ulla Hänninen

Puhelin 040 747 5446

Sähköposti ulla.hanninen@pukkila.fi

Esiluokanopettaja

Nina Kaipiainen

Puhelin 040 132 1691

Sähköposti nina.kaipiainen@pukkila.fi

Luokanopettaja 1lk, Kirkonkylän koulu

Merja Marin

Puhelin 040 869 1071

Sähköposti merja.marin@pukkila.fi

Luokanopettaja 2lk, Kirkonkylän koulu

Mari Puustinen

Puhelin 040 182 6971

Sähköposti mari.puustinen@pukkila.fi

Luokanopettaja 3lk, Kirkonkylän koulu

Jussi Kalliola

Puhelin 040 869 1231

Sähköposti jussi.kalliola@pukkila.fi

Luokanopettaja 4lk, Kirkonkylän koulu

Anni Kivinen

Puhelin 040 869 1467

Sähköposti anni.kivinen@pukkila.fi

Luokanopettaja 5lk, Kirkonkylän koulu

Kristiina Majuri

Puhelin 040 869 1129

Sähköposti kristiina.majuri@pukkila.fi

Luokanopettaja 6lk, Kirkonkylän koulu

Piia Pippuri

Puhelin 040 869 0895

Sähköposti piia.pippuri@pukkila.fi

Kouluterveydenhoitaja

Veera Clewer

Puhelin 050 531 5617

Sähköposti veera.clewer@phhyky.fi

Koulukuraattori

Venla Paajanen

Puhelin 044 781 3876

Sähköposti venla.paajanen@orimattila.fi

Torpin koulu

Luokanopettaja, 1-3lk, Torpin koulu

Mervi Rentola

Puhelin 0400 187 174

Sähköposti mervi.rentola@pukkila.fi

Luokanopettaja, 4-6lk, Torpin koulu

Tuija Nordström

Puhelin 040 866 8948

Sähköposti tuija.nordstrom@pukkila.fi

Päiväkoti Vekara

Varhaiskasvatusjohtaja

Merli Lepp

Puhelin 0400 152 268

Sähköposti merli.lepp@pukkila.fi

Toimistotyöntekijä

Taina Mäenrinta

Puhelin 0400 577 010

Sähköposti taina.maenrinta@pukkila.fi